Prace magisterskie oraz inne prace
 
 
Zasady
Prosze pamiętać, że zgodnie z prawem każdy swoją prace musi napisać samodzielnie, a nasze wzory powinny służyć jedynie jako pomoc.

----------------------------

Poniżej prezentujemy wzór zakończenia pracy magisterskiej

[Więcej prac magisterskich znajdziecie na stronie prace magisterskie.]

WSTĘP

XXI wiek, jest wiekiem, w którym przedsiębiorstwa zmagają się z wieloma problemami, które wcześniej też pojawiały się, ale na znacznie mniejszą skale. Jest to wiek, którego charakterem dominującym są zmiany technologii, społeczeństwa (szczególnie w większych miastach kraju) i kultury, głównie masowej. Szybko zmieniają się warunki, w których przedsiębiorstwa zmuszone są pracować i w których funkcjonują. W tych warunkach - gospodarki globalnej - za jeden z najważniejszych czynników uznaje się kapitał ludzki organizacji.

Obecny sposób zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwach skupia się na przekształcaniu tych zasobów w kapitał, od którego głównie zależy powodzenie i wartość firmy, stanowi on bowiem siłę napędową rozwoju firmy i dzięki nim zdobywa ona przewag konkurencyjną. Ludzie to zasoby wszelkiej wiedzy, różnych zdolności i umiejętności oraz kreatywności, są zdolni do pracy, wykonywania usług i poleceń oraz osiągania zarobków. Takie podejście do kapitału ludzkiego jest oparte na założeniu, że jednostka ludzka uczy się przez całe życie, zmienia pod wpływem nabytej wiedzy i doświadczeń, jest zdolnym i elastycznym materiałem skłonnym do rozwoju, więc warto w niego inwestować poprzez szkolenia i rozwój osobisty. Dzięki tym inwestycjom firma może liczyć na długookresową obecność i lojalność pracowników, ze względu na powstałą więź emocjonalną. Każdy pracownik odpowiednio wyszkolony i zmotywowany zdobytą wiedzą, jest bardziej zadowolony ze swojej pracy, więc chętniej realizuje stawiane przed nim cele i zadania, dzięki czemu dba i tworzy pozytywny i rzetelny wizerunek organizacji w jej bliższym i dalszym otoczeniu. Dlatego też tak ważnym elementem skutecznego zarządzania zasobami osobowymi w organizacji jest sukcesywne szkolenie i doskonalenie pracowników.

Celem niniejszej pracy jest przedstawienie znaczenia szkoleń i dokształcania pracowników w procesie zarządzania zasobami osobowymi organizacji.

Praca składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym rozdziale zdefiniowano pojęcie zarządzania zasobami osobowymi, dokonano przeglądu koncepcji i kierunków oraz zaprezentowano wybrane modele zarządzania zasobami osobowymi. Rozdział zamyka omówienie elementów, które składają się na proces zarządzania zasobami osobowymi w przedsiębiorstwie.
Rozdział drugi poświęcono procesowi szkolenia i doskonalenia pracowników. Omówiono tu rodzaje, metody, formy i techniki szkoleń. Przedstawiono też sposoby projektowania systemu szkoleń w organizacji oraz metody oceny efektywności tych szkoleń.

W rozdziale trzecim ukazano elementy konieczne do prowadzenia działalności szkoleniowej oraz doskonalenia kadr w organizacji. W pierwszej kolejności omówiono zagadnienie polityki szkoleniowej a zarządzanie kompetencjami. Następnie opisano rozwój kompetencji poprzez samokształcenie oraz rolę szkoleń w zarządzaniu potencjałem ludzkim.

W zakończeniu zawarte zostały wnioski, sformułowane na podstawie przeprowadzonej analizy materiałów wykorzystanych w toku realizacji pracy.

Więcej przykładowych prac znajdziecie na stronach:
prace z pedagogiki - przebrana ilość prac z pedagogiki.
prace z marketingu - ogrom darmowych prac z marketingu.
prace z politologii - to samo, ale z politologii.